Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
BB Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
02.05.2024

BB Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

BB krem faydaları ile sağlıklı ve daha soft bir görünüm sağladığı için hemen her yaş grubu için kullanımında bir sakınca yoktur. Özellikle genç cilt yapılarında yoğun fondöten kullanımı yerine BB krem kullanılması cildi yormadan güzelleştirecek ve sağlıklı bir görünüm elde edilmesine de olanak tanıyacaktır. Renk eşitsizliklerinin olmadığı ve aynı zamanda daha aydınlık bir görüntüye ulaşırken bakımda sağlayabilecek bir üründür.

BB Krem Faydaları

Cilt dokusunun aydınlık ve ferah olması için ve renk eşitsizliklerinin giderilebilmesi için BB krem kullanmak kusursuz bir görünüm elde edebilmek için doğru bir tercihtir. Gözeneklerin kapanmaması ve cildin hava alabilme yetisini kaybetmemesine de olanak sağlayan BB krem faydaları ile pek çok farklı yaş grubunun tercih ettiği bir üründür. Cilt görüntüsünde bulunan pütürlerin veya lekelerin görünümünü düzeltmeye ve aynı zaman da kapatmaya da yardımcı olur.
BB krem hafif makyaj yapmak veya yok görüntüsü oluşturabilmek adına da doğru bir seçenek olarak kabul edilebilir. Doğal bir görüntü elde edebilmek ve aynı zaman da cildin tüm gün nemli tutulmasını sağlamak gibi özellikleri ile de zarar vermeden sağlıklı bir görüntüye erişmek mümkün olacaktır.

BB Krem Her Gün Kullanılmalı Mı?

BB krem cildin bakımlı ve aydınlık görünmesi amacıyla veya tamamen ten makyajı yapmak adına her gün kullanılabilir. Nemlendirme özelliği olması sebebiyle cildi besleyerek aynı zaman da bakımını da yapması sebebiyle herhangi bir zararı olmayacaktır. Aksine aydınlık, leke görünümü veya pürüzlü bir görünümün olmasını engellemesi sebebiyle sağlıklı ve daha güzel bir cilt yapısı ortaya çıkarabilir.
Güneşin zararlı etkilerinden cildi korumak adına öncelik verilmesi gereken nemlendirme etkisi sayesinde cilt tonunu açabilir ve cilt kusurlarını kapatarak tam anlamıyla kusursuz bir ten görüntüsüne sahip olunması için de doğru bir tercih olacaktır.

BB Krem Fondöten Midir?

BB krem fondöten değildir. Fondöten yoğun yapısı itibariyle ten üzerindeki gözenekleri kapatarak tamamen dolgun bir görüntü elde etmeyi hedeflerken BB krem faydaları ile ön plana çıkabilecek nemlendirici kategorisinde ele alınabilecek bir üründür. Krem yapısı ile hafif formülde üretilen ve ciltte sadece kusur kapatmayı değil onarımı ve nemlendirmeyi de hedefleyen BB krem daha aydınlık ve doğal bir görüntü elde etmek adına da mükemmel bir bakım malzemesidir.
BB krem göz altı dahil tüm yüz için kullanılabilir bir ürün olması sebebiyle renk tonunu eşitleyerek daha doğal ve duru bir görüntüyü de beraberinde getirmektedir.


BB Krem Mi Yoksa CC Krem Mi Tercih Edilmelidir?

BB krem önerisi olarak hafif ve doğal bir görünüm elde etmek adına kullanılırken CC krem ise ton eşitsizlikleri üzerinde çalışır. CC krem cildin kendi rengi ile bütünleşerek renk eşitliliğini sağlar. BB krem ise daha kapatıcı bir yapıya sahip olması sebebi ile hem nemlendirici hem de günlük veya hafif makyajlarda kullanılabilir. Bu sebeple makyaj yapmak istenmemesi durumunda sadece renk eşitlemesi sağlamak adına CC krem kullanılması önerilirken, tenin daha kusursuz ve aydınlık görünmesi adına bir ürün seçimi yapılacak ise BB krem kullanılması daha doğru bir tercih olacaktır.


Gözaltına BB Krem Sürülür Mü?

Gözaltı tamamen biyolojik yapı ile ilgili veya dış etmenlere bağlı olarak cildin genel renginden daha koyu tonlarda olabilir. Tenin bütün olarak aynı tonda olması ve renk eşitsizliklerinin ortadan kaldırılarak daha doğal ve aydınlık bir cilde sahip olmak adına gözaltlarında BB krem önerisi kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Aksine çok daha dolgun daha enerjik ve aydınlık bir görüntüye ulaşmak adına tüm cildi hem nemlendirecek hem de onarımını sağlayacak olan BB krem pozitif bir etki bırakacaktır.


BB Krem ve CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

BB krem yapısı itibariyle kapatıcılık etkisi daha yoğun ve tüm cilt için hem onarım hem de bakım sağlayabilen bir üründür. Fakat CC krem daha çok ton eşitlemek ve cilt üzerinde oluşan ton farklılıklarının görünür bir şekilde giderilmesini sağlamak adına görev yapan bir ürün olarak kabul edilebilir.
BB krem hem makyaj malzemesi hem de nemlendirici özelliği olan bir bakım ürünü olarak gözaltları dahil tüm yüz bölgesinde kullanılabilir. CC krem ise ciltte bulunan lekeler ve izlerin kapatılması adına bölgeler halinde veya tüm yüze kullanılarak bir nevi günlük bakım malzemesi olarak tercih edilebilir.

BB Krem Nasıl Sürülmelidir?

Cildin uyum sağlaması ve daha dolgun bir görüntü elde etmek adına BB krem faydaları göz önünde bulundurularak öncelikle bir nemlendirici bakım kremi uygulanarak cilt hazır hale getirilmelidir. Bu işlem sayesinde cildin daha pürüzsüz ve dolgun bir görüntüye ulaşması sağlanır. Nemlendirici dışında makyaj bazı veya primer kullanarak da BB krem kullanıldığında pütürlü bir görüntü oluşmaması sağlanabilir.
BB krem faydaları cilt üzerinde bıraktığı etki ile gözle görülür bir şekilde ele alınabilir. Hem bakım yapması hem de nemlendirme özelliği ile cildi hazır hale getirdikten sonra uygun bir süngeri ıslatarak BB krem uygulaması yapılabilir. Aynı zamanda uygun bir fırçanın dairesel hareketler ile cilde sürülmesi de ürünün eşit bir şekilde yayılmasına olanak sağlayacaktır. Bu şekilde hem tüm yüze eşit miktarda ürün dağıtılmış hem de pürüzsüz ve nemli bir görünüm elde edilecektir.


BB Krem Ne ile Sürülür?

En iyi BB krem cilt tipine en uygun ihtiyaçların belirlenmesi ile ortaya çıkan ve kişinin ihtiyaçları, beklentileri ile ele alınabilecek üründür. Bu sebeple öncelikle her cildin ihtiyaçlarının farklı olması durumu düşünülerek cildin nem ihtiyacına göre hafif veya yoğun bir BB krem ürünü kullanmak daha doğru olacaktır. BB krem fırça yardımıyla çok kolay bir şekilde cilde uygulanabilir yapıda bir üründür. Fakat cilt üzerinde tahriş yaratmamak ve çizmemek adına ürünü sünger yardımıyla kullanmak da iyi bir seçenek olabilecektir. Süngerin ıslatılması ve ürün altında makyaj bazı ya da primer kullanmak ise daha konforlu ve kolay bir uygulama yapılmasına olanak tanıyacaktır.
BB krem fiyatları ürün içeriği ve markanın belirlediği özellikler ile değişiklik gösterebilir. Fakat özellikle cilt üzerinde kullanılacak olan bir ürün olan BB krem fiyatları kesinlikle ikinci planda bırakılarak cilt yapısına ve sağlığına en uygun ürünün tercih edilmesi önerilmektedir. Güneşin zararlı ışıklarından korunmak ve aynı zaman da doğru bir nemlendirme sağlayabilmek adına en iyi BB krem ürününe sahip olmak kişisel ihtiyaçların karşılanması adına da önemli bir nokta olacaktır.

 

 

Blog Son Eklenenler
Vücut Losyonu Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücut Losyonu Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücut losyonu,  cilt bakım rutininde ortaya çıkan çok önemli bir nemlendirici üründür. Vücudu beslemek ve nemli cilt dokusunu koruyabilmek için daha akıcı kıvamda üretilmesi ile koruyucu ve çok daha sağlıklı bir görünüm elde edebilmek için vücut losyonu kullanımı çok kolay bir şekilde uygulanabilecek çok daha sıvı bir yapıya sahiptir.

Devamını Oku
31.05.2024
Salisilik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

Salisilik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

Salisilik asit  cildin çok hızlı bir şekilde yenilenebilmesi ve hücre yenilemesi sağlayabilmesi için yardımcı olan, akne, sivilce, siğil gibi pek çok farklı cilt sorununun iyileşebilmesi için yardımcı olan bir cilt bakım ürünüdür. Cildin en iyi haliyle pürüzsüz, parlak ve dolgun bir görünüme kavuşması için salisilik asit kullanımının mutlaka cilt tipine uygun ve güncel cilt durumu da göz önünde bulundurularak uygulanması çok önemli bir adım olacaktır.

Devamını Oku
31.05.2024
Retinol Nedir? Ne İşe Yarar?

Retinol Nedir? Ne İşe Yarar?

Retinol,  ciltteki yaşlanma etkilerini azaltan ve sivilce akne gibi cilt problemlerinin iyileşmesine yardımcı olarak hücre yenilenmesi sağlayan bir maddedir. Cilt bakımında çok önemli bir yere sahip olmasının sebebi ise sivilce, akne , güneş lekeleri ve güneş yanığı izleri gibi pek çok cilt sorunu içinde etkisinin çok büyük olmasıdır. Retinol kullanımı ile birlikte cilt yenilenme sürecini hızlandırarak çok daha dolgun, pürüzsüz ve lekesiz bir hal almaya başlar. 

Devamını Oku
31.05.2024
Resveratrol Nedir? Ne İşe Yarar?

Resveratrol Nedir? Ne İşe Yarar?

Resveratrol kullanımı,  yaşlanma etkilerini ve cildin kaybedilen elastikiyetini geri kazanması için kullanabileceğiniz prottein ve gen oranını düzgün ve onarılmış bir şekilde cilde ve vücut sağlığı için geri kazanmak adına çok önemli bir takviyedir. Diyabet, obezite ve kanser gibi pek çok hastalık için kullanılması çok iyi etkilere yol açarak çok daha iyi ve sağlıklı sonuçlar almanıza da yol açabilir. 

Devamını Oku
30.05.2024
Quercetin Nedir? Ne İşe Yarar?

Quercetin Nedir? Ne İşe Yarar?

Quercetin kullanımı ,  bağışıklığı güçlendirmek adına kullanılan güçlü bir antioksidan takviyesi olarak kabul edilir. Pek çok besinde de bulunan içeriği sayesinde farklı sorunlarda tedavi amacıyla kullanılması sayesinde olumlu sonuçlar alındığı gözlemlenmektedir. Düzenli bir şekilde kullanılmasının yanı sıra yeşil yapraklı sebzelerde bolca bulunan içeriği sayesinde alınabilecek sonuçları görebilmek açısından Quercetin kullanımı düzenli bir şekilde uygulamaya devam ettirilmelidir.

Devamını Oku
30.05.2024
En Etkili Sivilce Kremi Önerileri?

En Etkili Sivilce Kremi Önerileri?

En etkili sivilce kremleri,  cilt üzerinde sivilce ve komedonların oluşmasına engel olmak ve var olan sivilcelerin ve sivilce izlerinin iyileşmesi için kullanılan en etkili cilt bakım ürünlerinden biridir. Düzenli kullanımda etkilerini çok daha hızlı bir şekilde görebileceğiniz rutin oluşturduğunuzda en etkili sivilce kremleri ile gözle görülür sonuçlar elde edebilmek için tercih edebileceğiniz kremlerin cildin dokusunu yumuşatarak çok daha uzun süre onarıcı ve iyileştirici etkisiyle rahatlama hissine kavuşmanızı sağlayacaktır.

Devamını Oku
30.05.2024
Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Burun tıkanıklığı,  kafa içerisinde bulunan boşluklara verilen sinüslerin pek çok farklı sebep ile dolması ve baş ağrısı, dolgunluk hissi gibi pek çok sorunun oluşmasına verilen isimdir. Özellikle baş ağrısı, sinüzit ve migren gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkması ile çok daha etkili bir şekilde görülmesi muhtemel olan burun tıkanıklığı iyileşebilmesi için nazal konjesyon kullanılması, damla ve spreylerden yardım alınması ise çok önemlidir.

Devamını Oku
30.05.2024
Bepanthol Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Bepanthol Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Bepanthol krem,  cildin dış etkenlerden korunması, nem dengesini sağlaması ve ciltte ellerde, yüz bölgesinde meydana gelen kuruluğun, çatlakların, gerginliklerin oluşmaması için kullanılan bir cilt nemlendirici üründür. İçerisinde bulunan provitamin ve B5 ile cildin nem bariyerini yükselterek dış etkenlere karşı cilt dokusunu besler ve geliştirir. Gergin cilt dokusunun rahatlamasını sağlayarak çok daha uzun süre rahat hissetmenize de olanak tanır. Cilt kuruluğunun yoğun olduğu bölgelerde meydana gelen pullanmalar ve cilt dokusunda meydana gelen gerginleşmenin iyileşebilmesi adına Bepanthol krem kullanılması çok hızlı bir şekilde etkisini görebileceğiniz bir cilt nemlendirme aşamasıdır.

Devamını Oku
27.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.